Jak używać klimatyzacji?

Nadchodzące upały zachęcają do używania klimatyzacji. Lekarze twierdzą, że nadmierne wychładzanie pomieszczeń w których przebywamy to ryzyko dla nas, szczególnie po okresie długiej zimy oraz dużych mrozów. Nasz organizm nie jest przystosowany do takiej zmiany.

Klimatyzacje standardowo ustawia się na jak najniższą temperaturę nie zwracając uwagi na to jaka temperatura przynosi nam ulgę. Zazwyczaj wystarczy różnica 2-3 stopni aby organizm poczuł ulgę i jednocześnie nie był narażony na porażenie nerwu twarzy – twierdzi lek. Marek Niemirski.

Objawem wspomnianej choroby jest paraliż twarzy. Łzawiące oczy, opadające kąciki ust czy opadające powieki. Leczenie jest zazwyczaj farmakologiczne i zalecana jest rehabilitacja, naświetlanie lampami czy rozgrzewanie.

Warto pamiętać, że niebezpieczeństwo występuje również zimą. Klimatyzacja to nie tylo przyjemne chłodzenie ale również szereg niebezpieczeństw spowodowanych nieprawidłowym użytkowaniem. W filtrach gromadzą się m.in. bakterie, które mogą być przyczynom zakażeń różnymi grzybami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *