Klimatyzator, czy wentylator?

W upalne dni wielu z nas potrzebuje ochłody, dodatkowo gdy z nieba leje się żar i nie mamy ochoty prażyć się na słońcu najchętniej spędzamy wolny czas przed komputerem lub telewizorem. Ale co zrobić żeby się choć trochę schłodzić?

Oczywiście możemy wziąć do ręki wachlarz, lub jakiś inny przedmiot który może go zastąpić i trochę pomachać sobie nim przed twarzą, ale po pierwsze jest to po pewnym czasie męczące a po drugie mało efektywne. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest zakup klimatyzacji, klimatyzatora lub wentylatora pokojowego.

Gdy jesteśmy trochę bardziej zamożni i mamy wolne kilka tysięcy złotych to lepszym rozwiązaniem okaże się klimatyzacja, jednak jej minusem jest to że jak już wcześniej wspomniałem jest droga, i na dodatek wygląda mało estetycznie na zewnętrznej ścianie naszego mieszkania nie wspominając już o tym że zużywa spore ilości prądu.

Innym ciekawym urządzeniem jest klimatyzator przenośny jego cena jest sporo niższa niż klimatyzacji jednak skuteczność też jest niższa.

Dlatego jeśli nie spędzamy za wiele czasu w odpoczywając w upalne dni w mieszkaniu i nie chcemy wydawać fortuny, najlepszym rozwiązaniem będzie właśnie wentylator. Na rynku mamy wiele ofert tych urządzeń od najmniejszych kosztujących kilka złotych mogące być zasilane nawet z portu usb naszego komputera po drogie bez łopatkowe modele których koszt przekracza nawet tysiąc złotych. Jednak z praktyki wiem że już w cenie do 80 zł możemy nabyć wolno stojący wentylator z funkcją rotacji, przeważnie z trzema trybami prędkości który doskonale pozwoli nam w komforcie spędzić wolny czas. Za niewiele większą cenę możemy nabyć model sterowany z pilota i z tak bardzo pożądaną funkcją bryzy która jest bardzo przydatna podczas snu dzięki tej funkcji nie słyszymy nieprzyjemnego szumu i możemy w spokoju i przede wszystkim w chłodzie spokojnie zasnąć

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *