Klimatyzacja z funkcją grzania

Decyzję dotyczącą zakupu klimatyzacji podejmujemy zazwyczaj w okresie wiosenno-letnim, kiedy to myślimy tylko o obniżeniu temperatury w pomieszczeniach. Natomiast warto przed zakupem klimatyzacji pomyśleć nad klimatyzatorem z funkcją grzania. Dlaczego?

Powodów dla których mielibyśmy kupić urządzenie z możliwością grzania w trakcie lata na pewno nie znajdziemy. Sytuacja wygląda nieco inaczej kiedy po lecie przychodzi wczesna jesień, wieczory i poranki są nieco bardziej chłodne. Przychodzi czas na decyzję włączenia centralnego ogrzewania. Ale czy warto uruchamiać piec aby działał przez godzinę do dwóch w tygodniu? Oczywiście, że nie! W takiej sytuacji pomocna i bardzo ekonomiczna będzie klimatyzacja z funkcją grzania. Klimatyzacja taka praktycznie niczym się nie różni od tej zwykłej. Urządzenie takie posiada specjalny zawór, który reguluję przepływ ciepła, tzw. energii cieplnej do wewnątrz urządzenia aby następnie ogrzane powietrze wypuścić na zewnątrz.

Grzanie takie jest tańsze od grzania tradycyjnymi elektrycznymi grzejnikami, akumulacyjnymi czy popularnymi farelkami. Dodatkowo dzięki filtrom w klimatyzatorze powietrze zostaje filtrowane co sprawia, że pozbywamy się kurzu i niebezpiecznych dla zdrowia alergenów.

Należy pamiętać, że takie rozwiązanie stosować można tylko w okresach przejściowych, kiedy temperatura jest w granicach 0 do -5 stopni Celsjusza. Poniżej może nastąpić oblodzenie części zewnętrznej klimatyzatora.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *